32 Yıl Önce Kaybolan Kızından Umudunu Kesmedi

1992 yılında Van’ın Tuşba ilçesinde, Yeşilsu köyünde kızı Bahar Ateş’in, evlerinin yakınında bulunan Van Gölü’ne bağlı Amik Plajı’nda kaybolduğunu söyleyen Ateş, sosyal medyada 32 yıl önce kaybolan kızının fotoğraflarını paylaşarak hala kızını arıyor.

“Nerde Bir Çocuk Görsem Dikkatle Baktım O mu Diye”

Van’da 1992’de benim bir kız çocuğum kayboldu. 1988 doğumlu Bahar Ateş, çok aradım bulamadım. Bugüne kadar da aradım, halen daha arıyorum. Ben çalışmaya başka köye gitmiştim, buğday biçmeye. Arkadaşlar geldiler benim peşimden ‘senin kızın kaybolmuş’ dediler. Bizim köyde Van Gölü’nün sahilinde bulunuyordu. Gezmeye gelenler çok oluyordu oraya. Kimin götürdüğünü bilemiyorum. O gün bugündür ben kızımı arıyorum. Nerede sokakta bir çocuk görsem, nerede bir bayan görsem hemen dikkatlice bakıyorum benim çocuklarıma benziyor mu diye. O zaman her yere başvurdum, her yere. Askeriyeye başvurdum, emniyet müdürlüğüne fotoğrafını verdim. Her yere başvurdum. Hiç kimse bana geri dönmedi. Halen daha kızımın yaşadığına inanıyorum, benim kalbimde yaşıyor. Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim” dedi.

“1 Sene Önce Kaybolacağı İçime Doğdu”

Ateş, “Dokuzuncu ayın 11’i idi. Yaz ayıydı, havalar sıcaktı. Van Gölü’nü gezmeye gelenler de oluyordu. Ben de başka köye çalışmaya gitmiştim. 1 sene önce o çocuğun kaybolacağı benim içime doğmuştu. Anneme de demiştim bu çocuk bu köyde yaşamaz, ne biliyorsun dedi. 1 sene sonra geldim, Bahar kaybolmuş. Benim içime doğmuştu, o çocuğun kaybolacağı. O gün bugündür ben arıyorum. Çok aradım, ne hacı bıraktım ne hoca bıraktım ne devlet bıraktım. Hiçbir yer bırakmadım. Şu anda Antalya’dayım. Annesi de Van’da, kız kaybolduğu için üzüntüden şeker hastası oldu. Belki de fazla yaşamaz. 10 gün önce Van’dan geri döndüm. Ben yine gideceğim buradan. Aynı bu saat gibi hatırlıyorum. Çocuğu hatırlıyorum, gözüme geliyor. Benim çarem o. Başka bir çarem yok benim. Halen umutluyum, Allah’tan umut kesilmez. İnşallah bir gün bulunur.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x